igeriketa taldea

12 eta 30 urte bitarteko gazteez osatutako taldea da, bakoitzari dagokion mailako lehiaketa eta selekzio desberdinetan parte hartzen duten igerilari eta teknikariz osatua.


infantil maila, junior maila
& maila absolutua

12 eta 30 urte bitarteko gazteez osatutako taldea da. Norbanakoaren heziketa eta kirolak bere dituen balioak lantzeaz gain talde honen helburuak igeriketaren entrenamendua eta lehiaketarako prestakuntza dira. Konpromezu handiko taldea da, ia egunero Tolosako Usabal Kiroldegian lehor nahiz uretan entrenatzen duena alegia.

Infantil maila, Junior maila eta maila absolutuko igerilariz hornitzen da talde hau eta bakoitzak bere kategoriako lehiaketetan parte hartzen du ia astebururo. Eskualde, probintzia, autonomia eta estatu mailako lehiaketa eta selekzio desberdinetan parte hartzen dute igerilari eta teknikariak.

Lorpen garrantzitsuenen artean ezarri dezakegu besteak beste, Euskal Herriko Kopako maila gorenean kokatutako taldea dela.

tolosaldea ikt errekorrak

neskak 25 metroko igerilekuan

PROBA ABSOLUTUA 17 URTE 16 URTE 15 URTE 14 URTE 13 URTE
50 m.
LIBRE
27″17
Marta Alonso
18/03/2012 Irun
27″17
Marta Alonso
18/03/2012 Irun
27″46
Irati Arzalluz
24/02/2018 Irun
27″79
Irati Arzalluz
29/12/2017 Ordizia
28″04
Idoia Alonso
29/12/2011 Ordizia
29″31
Nerea Esandi
3/7/2011 Irun
100 m.
LIBRE
59″23
Marta Alonso
26/6/2010 Usabal
59″27
Irati Arzalluz
08/03/2019 Irun
59″59
Eneka Muñagorri
29/12/2009 Majori
59″23
Marta Alonso
26/6/2010 Usabal
1´00″43
Nahia Garrido
06/02/2021 Irun
1´03″62
Eneka Muñagorri
9/4/2006 Zarautz
200 m.
LIBRE
2´07″81
Leire Maritxalar
29/06/2021 Usabal
2´07″81
Leire Maritxalar
29/06/2021 Usabal
2´09″57
Eneka Muñagorri
26/12/2009 Usabal
2´09″01
Leire Maritxalar
01/12/2019 Tolosa
2´08″36
Nahia Garrido
24/04/2021 Gasteiz
2´18″86
Nerea Rodriguez
24/6/2012 Irun
400 m.
LIBRE
4´34″07
Leire Maritxalar
13/03/2021 Irun
4´34″07
Leire Maritxalar
13/03/2021 Irun
4´36″14
Leire Maritxalar
12/01/2019 Irun
4´36″80
Eneka Muñagorri
13/7/2008 Irun
4´35″50
Nahia Garrido
29/06/2021 Usabal
4´55″18 (M)
Naia Sarasola
23/11/2019 Hernani
800 m.
LIBRE
9´24″18 (M)
Naia Sarasola
19/06/2021 Usabal
9´32″07
Leire Maritxalar
24/04/2021 Gasteiz
9´50″89
Claudia Herrero
17/12/2017 Usabal
9´24″18 (M)
Naia Sarasola
19/06/2021 Usabal
9´49″33
Naia Sarasola
11/01/2020 Irun
10´16″42
Maddi Matilla
17/6/2017 Azken Portu
1500 m.
LIBRE
18´20″02 (M)
Leire Maritxalar
19/06/2021 Usabal
18´20″02 (M)
Leire Maritxalar
19/06/2021 Usabal
19´01″98
Leire Maritxalar
18/01/2020 Lasarte
18´41″34
Leire Maritxalar
06/07/2019 Irun
19´07″75
Eneka Muñagorri
17/11/2007
19´42″40
Eneka Muñagorri
25/11/2006 Azpeitia
50 m.
TXIMELETA
28″01(M)
Marta Alonso
23/6/2016 Tolosa
29″25
Marta Alonso
2/12/2012 Son Hugo
29″30
Marta Alonso
3/12/2011 Santurtzi
28″69
Marta Alonso
18/12/2010 Usabal
30″78
Marta Alonso
7/2/2009 Santa Olaya
31″75
Maria Martin
29/6/2014 Usabal
100 m.
TXIMELETA
1´03″72
Maddi Barriola
28/02/2021 Tolosa
1´03″86
Maddi Barriola
09/03/2019 Irun
1´04″99 (M)
Maria Martin
30/12/2017 Hernani
1´03″85
Naia Sarasola
03/07/2021 Galdakao
1´07″05
Nahia Garrido
28/02/2021 Tolosa
1´09″97
Marta Alonso
12/4/2008 Mallorca
200 m.
TXIMELETA
2´19″20
Maddi Barriola
13/03/2021 Irun
2´19″63
Maddi Barriola
01/12/2019 Tolosa
2´23″21
Maddi Barriola
10/06/2018 Usabal
2´22″02
Naia Sarasola
04/07/2021 Galdakao
2´25″66
Naia Sarasola
21/11/2020 Irun
2´37″86
Naia Sarasola
01/12/2019 Tolosa
50 m.
BIZKAR
29″57
Nahia Garrido
25/04/2021 Gasteiz
30″85
Marta Alonso
30/11/2013 Son Hugo
30″54
Marta Alonso
29/12/2011 Ordizia
32″05
Zuriñe Del Pozo
3/12/2011 Santurtzi
29″57
Nahia Garrido
25/04/2021 Gasteiz
32″96 (M)
Marta Alonso
21/6/2008 Tolosa
100 m.
BIZKAR
1´02″11
Nahia Garrido
24/04/2021 Gasteiz
1´04″97
Leire Muñagorri
28/06/2009 Bergara
1´06″39
Olaia Urretabizkaia
07/07/2019 Irun
1´05″50
Naia Sarasola
04/07/2021 Galdakao
1´02″11
Nahia Garrido
24/04/2021 Gasteiz
1´08″96 (M)
Nerea Rodriguez
16/6/2012 Usabal
200 m.
BIZKAR
2´14″42
Nahia Garrido
03/07/2021 Galdakao
2´20″66
Leire Muñagorri
27/6/2009 Bergara
2´21″64
Eneka Muñagorri
26/12/2009 Usabal
2´24″69
Idoia Alonso
23/6/2012 Irun
2´14″42
Nahia Garrido
03/07/2021 Galdakao
2´27″50
Naia Sarasola
30/11/2019 Tolosa
50 m.
BULAR
34″75
Naroa Erbiti
10/06/2018 Usabal
36″39
Ainhize Sagasti
13/03/2021 Irun
35″63
Naroa Erbiti
13/01/2019 Usabal
34″75
Naroa Erbiti
10/06/2018 Usabal
36″27
Nahia Cristobalena
12/01/2020 Irun
36″33
Nahia Cristobalena
29/12/2019 Ordizia
100 m.
BULAR
1´16″21
Naroa Erbiti
10/03/2019 Irun
1´17″00
Olaia Cuadrado
21/01/2012
1´16″21
Naroa Erbiti
10/03/2019 Irun
1´16″63
Naroa Erbiti
22/04/2018 Irun
1´18″84
Naroa Erbiti
16/12/2017 Usabal
1´17″69 (M)
Nahia Cristobalena
28/06/2019 Hernani
200 m.
BULAR
2´45″87
Naroa Erbiti
10/06/2018 Usabal
2´46″82
Ainhize Sagasti
29/06/2021 Usabal
2´48″41
Naroa Erbiti
09/03/2019 Irun
2´45″86
Naroa Erbiti
10/06/2018 Usabal
2´47″99
Eneka Muñagorri
10/3/2007 Sabadell
2´48″34
Nahia Cristobalena
28/06/2019 Tolosa
100 m.
ESTILOS
1´06″46
Eneka Muñagorri
29/12/2009
1´07″32
Maria Martín
24/02/2018 Irun
1´06″46
Eneka Muñagorri
29/12/2009 Ordizia
1´07″41
Naia Sarasola
13/03/2021 Irun
1´07″38
Nahia Garrido
29/06/2021 Usabal
1´13″31 (M)
Naia Sarasola
28/12/2019 Hernani
200 m.
ESTILOS
2´22″33
Naia Sarasola
03/07/2021 Galdakao
2´27″97
Maria Martín
25/02/2018 Irun
2´28″40
Eneka Muñagorri
26/12/2009 Usabal
2´22″33
Naia Sarasola
03/07/2021 Galdakao
2´22″65
Nahia Garrido
03/07/2021 Galdakao
2´29″88
Naia Sarasola
30/01/2019 Tolosa
400 m.
ESTILOS
5´06″97
Naia Sarasola
06/02/2021 Irun
5´14″84
Maria Martín
22/04/2018 Irun
5´24″26 (M)
Idoia Alonso
23/11/2013
5´06″97
Naia Sarasola
06/02/2021 Irun
5´05″95
Nahia Garrido
04/07/2021 Galdakao
5´17″47
Naia Sarasola
01/12/2019 Tolosa
4×50 m.
LIBRE
1´50″35
13/04/2019 Irun
Eneka, Maddi B.
Irati Arz., Maria
4X100 m.
LIBRE
3´57″42
13/03/2021 Irun
Maddi B., Naia S.,
Leire M., Nahia G.
4X50 m.
ESTILOS
2´00″90
13/04/2019 Irun
Zuriñe, Naroa
Irati Arz., Eneka
4X200 m.
LIBRE
8´44″25
11/01/2020 Irun
Naia S., Leire M.
Maddi B., Irati Arz
4X100 m.
ESTILOS
4´22″79
14/03/2021 Irun
Nahia G., Ainhize S.
Maddi B., Naia S.

neskak 50 metroko igerilekuan

PROBA ABSOLUTUA 17 URTE 16 URTE 15 URTE 14 URTE 13 URTE
50 m.
LIBRE
27″58
Marta Alonso
04/07/2014
28″05
Irati Arzalluz
02/06/2019 Donostia
27″91
Irati Arzalluz
12/07/2018 Sevilla
28″50
Marta Alonso
25/7/2010 Picornell
28″53
Marta Alonso
26/07/2009 Picornell
28″76
Marta Alonso
30/07/2008 Reus
100 m.
LIBRE
1´00″12
Naia Sarasola
06/03/2021 Malaga
1´00″89
Marta Alonso
25/2/2012 Rias de Sur
1´01″01
Irati Arzalluz
13/07/2018 Sevilla
1´00″12
Naia Sarasola
06/03/2021 Malaga
1´03″93
Marta Alonso
27/7/2009 Picornell
1´03″48
Marta Alonso
20/7/2008 Donostia
200 m.
LIBRE
2´12″72
Nahia Garrido
23/05/2021 Gijón
2´12″73
Eneka Muñagorri
21/3/2010 Rias do sur
2´14″78
Maddi Barriola
02/06/2018 Paco Yoldi
2´14″49
Leire Maritxalar
30/07/2019 Bartzelona
2´12″72
Nahia Garrido
23/05/2021 Gijón
2´20″69
Nerea Rodriguez
20/7/2012 Picornell
400 m.
LIBRE
4´46″17
Maddi Barriola
06/03/2021 Amaya
 4´47″05
Leire Maritxalar
22/05/2021 Gijón
4´54″40
Ane Gonzalez
5/6/2014 Gasteiz
4´54″16
Maddi Barriola
6/5/2017 Tarbes
5´03″78
Marta Alonso
20/7/2008 Donostia
800 m.
LIBRE
09¨55″17
Maddi Barriola
02/06/2019 Donostia
09¨55″17
Maddi Barriola
02/06/2019 Donostia
10¨33″00
Idoia Alonso
04/05/2013
10´06″63
Leire Maritxalar
02/06/2019 Donostia
10´03″77
Eneka Muñagorri
21/7/2007 Amaya
50 m.
TXIMELETA
28″58
Marta Alonso
12/7/2015 Picornell
29″19
Marta Alonso
30/6/2012 Gasteiz
28″72
Marta Alonso
02/07/2011 Mendizorrotza
29″17
Marta Alonso
23/7/2010 M 86
30″95
Naia Sarasola
29/12/2020 Donostia
31″73
Marta Alonso
19/7/2008 Donostia
100 m.
TXIMELETA
1´03″73
Marta Alonso
10/7/2015 Picornell
1´05″69
Maria Martin
15/07/2018 Sevilla
1´05″37
Marta Alonso
26/02/2011 Mallorca
1´05″42
Marta Alonso
25/07/2010 M86
1´05″44
Marta Alonso
30/07/2009 Picornell
1´11″70
Maddi Matilla
20/7/2017 Picornell
200 m.
TXIMELETA
2´25″04
Maddi Barriola
23/05/2021 Gijón
 2´25″17
Maddi Barriola
16/03/2019 Iruña
2´25″95
Maddi Barriola
13/07/2018 Sevilla
2´31″09
Marta Alonso
25/7/2010 M86
2´37″85
Nahia Garrido
05/06/2021 Paco Yoldi
50 m.
BIZKAR
30″86
Nahia Garrido
05/06/2021 Paco Yoldi
31″42
Leire Muñagorri
23/7/2009 Las Palmas
31″70
Olaia Urretabizkaia
14/07/2019 Gasteiz
32″39
Olaia Urretabizkaia
03/06/2018 Paco Yoldi
30″86
Nahia Garrido
05/06/2021 Paco Yoldi
36″19
Olaia Cuadrado
19/7/2008 Donostia
100 m.
BIZKAR
1´04″72
Nahia Garrido
22/05/2021 Gijón
1´07″87
Marta Alonso
1/7/2012 Gasteiz
1´08″24
Marta Alonso
25/02/2011 Son Hugo
1´09″62
Marta Alonso
19/3/2010 Rias do sur
1´04″72
Nahia Garrido
22/05/2021 Gijón
1´12″75
Nerea Rodriguez
21/7/2012 Picornell
200 m.
BIZKAR
2´20″56
Nahia Garrido
23/05/2021 Gijón
2´26″40
Leire Muñagorri
24/07/2009 Las Palmas
2´31″57
Olaia Cuadrado
26/2/2011 Son Hugo
2´32″79
Idoia Alonso
14/7/2012 Sevilla
2´20″56
Nahia Garrido
23/05/2021 Gijón
2´32″57
Nerea Rodriguez
26/5/2012 Paco Yoldi
50 m.
BULAR
35″19
Naroa Erbiti
03/06/2018 Paco Yoldi
39″06
Olaia Cuadrado
1/7/2012 Gasteiz
36″68
Naroa Erbiti
17/03/2019 Iruña
35″19
Naroa Erbiti
02/06/2018 Paco Yoldi
37″65
Eneka Muñagorri
29/7/2007 Madrid
38″35
Iraia Otaegi
21/7/2017 Picornell
100 m.
BULAR
1´16″51
Naroa Erbiti
03/06/2018 Paco Yoldi
1´21″59
Ainhize Sagasti
05/06/2021 Paco Yoldi
1´20″03
Naroa Erbiti
09/04/2019 Sabadell
1´16″51
Naroa Erbiti
03/06/2018 Paco Yoldi
1´19″35
Eneka Muñagorri
29/7/2007 Madrid
1´20″87
Iraia Otaegi
21/7/2017 Picornell
200 m.
BULAR
2´49″51
Naroa Erbiti
02/06/2018 Paco Yoldi
1´57″35
Ainhize Sagasti
06/03/2021 Amaya
2´56″58
Naroa Erbiti
16/03/2019 Iruña
2´49″51
Naroa Erbiti
02/06/2018 Paco Yoldi
2´50″69
Eneka Muñagorri
30/7/2007 Madrid
2´55″67
Eneka Muñagorri
28/6/2006 Alicante
200 m.
ESTILOS
2´29″89
Nahia Garrido
22/05/2021 Gijón
 2´36″72
Maria Martin
18/03/2018 Amaya
2´32″56
Idoia Alonso
7/7/2013 Gasteiz
2´30″86
Naia Sarasola
14/02/2021 Oviedo
2´29″89
Nahia Garrido
22/05/2021 Gijón
2´40″58
Maddi Matilla
22/7/2017 Picornell
400 m.
ESTILOS
5´14″86
Nahia Garrido
06/03/2021 Malaga
 5´29″80
Maria Martin
18/03/2018 Amaya
 5´39″91
Maria Martin
12/2/2017 Castellon
5´25″00
Naia Sarasola
13/02/2021 Oviedo
5´14″86
Nahia Garrido
06/03/2021 Malaga
5´50″59
Maddi Matilla
20/7/2017 Picornell
4×50 m.
LIBRE
1´53″83
29/6/2013 Paco Yoldi
4X100 m.
LIBRE
4´09″30
13/07/2018 Sevilla
Irati Arz., Claudia H.
Maddi B., Maria M
4X50 m.
ESTILOS
2´06″03
20/2/2016 Amaya
4X200 m.
LIBRE
9´13″21
13/07/2019 Gasteiz
Maddi B., Leire M.
Irati Arz., Olaia U.
4X100 m.
ESTILOS
4´30″20
07/04/2019 Sabadell
 Olaia, Naroa
Maddi, Irati

mutilak 25 metroko igerilekuan

PROBA ABSOLUTUA 17 URTE 16 URTE 15 URTE 14 URTE 13 URTE
50 m.
LIBRE
23″52
Kepa Oiartzun
22/05/2021 Gasteiz
24″04
Iosu Carrera
29/12/2009 Majori
24″44
Kepa Oiartzun
14/02/2015 Irun
25″01
Kepa Oiartzun
8/3/2014 Usabal
25″79 (M)
Kepa Oiartzun
15/12/2013 Zarautz
28″17 M
Ekain Agote
16/6/2012 Usabal
100 m.
LIBRE
51″22 (M)
Kepa Oiartzun
31/05/2021 Usabal
52″81
Kepa Oianrtzun
31/1/2016 Iruña
52″53
Kepa Oiartzun
14/02/2015
54″36
Kepa Oiartzun
5/7/2014 Santurtzi
56″71
Eneko Garmendia
02/07/2016 Santurtzi
57″51
Jokin Otaegi
3/12/06 Bergara
200 m.
LIBRE
1´52″98
Iosu Carrera
27/12/2009Usabal
1´52″98
Iosu Carrera
27/12/2009Usabal
1´56″01
Unai Zubeldia
29/06/2021 Usabal
1´58″51
Kepa Oiartzun
21/12/2014 Irun
2´03″52
Ander Arruabarrena
07/07/2013 Usabal
2´06″37 (M)
Eneko Garmendia
11/06/2015 Irun
400 m.
LIBRE
4´06″14
Eneko Garmendia
14/04/2019 Irun
4´06″14
Eneko Garmendia
14/04/2019 Irun
4´09″72
Eneko Garmendia
10/06/2018 Usabal
4´18″36
Eneko Garmendia
25/2/2/2017 Usabal
4´29″12
Ander Arruabarrena
03/02/2013 Usabal
4´40″51
Ander Arruabarrena
26/5/2012 Arizbatalde
800 m.
LIBRE
8´36″47
Eneko Garmendia
06/07/2019 Irun
8´36″47
Eneko Garmendia
06/07/2019 Irun
8´58″60
Eneko Garmendia
28/04/2018 Ordizia
9´04″09
Kepa Oiartzun
20/11/2014 Irun
9´28″19
Eneko Garmendia
26/11/2016 Irun
10´06″77
Ander Arruabarrena
26/5/2012 Arizbatalde
1500 m.
LIBRE
16´37″41
Eneko Garmendia
11/01/2020 Irun
16´53″65
Iñaki Carrera
26/6/2010 Usabal
17´13″42
Aritz Arrizabalaga
16/12/2017 Usabal
17´42″47
Iñaki Carrera
6/12/2008 Usabal
17´34″00
Ander Arruabarrena
02/02/2013 Usabal
19´02″33
Ander Arruabarrena
26/5/2012 Arizbatalde
50 m.
TXIMELETA
25″52
David Rodriguez
26/11/2016 Irún
27″08
Iosu Carrera
7/11/2009 Irun
27″21
Eneko Garmendia
10/06/2018 Usabal
27″48
Eneko Garmendia
20/11/2020 Getxo
27″62
Ekain Agote
7/7/2013 Usabal
29″87 M
Ekain Agote
31/03/2012
100 m.
TXIMELETA
57″53
Markel Garmendia
03/07/2021 Galdakao
58″55
Eneko Garmendia
06/07/2019 Irun
57″53
Markel Garmendia
03/07/2021 Galdakao
59″20
Markel Garmendia
22/11/2020 Irun
1´01″95
Markel Garmendia
29/12/2019 Ordizia
1´04″11
Ekain Agote
16/12/2012 Irun
200 m.
TXIMELETA
2´10″36
Markel Garmendia
13/03/2021 Irun
2´14″25
Eneko Garmendia
04/05/2019 Tolosa
2´10″36
Markel Garmendia
13/03/2021 Irun
2´12″49
Markel Garmendia
20/11/2020 Getxo
2´17″73(M)
Ander Arruabarrena
22/06/2013 Usabal
 2´54″28
Gorka Duran
17/6/2017 Azken Portu
50 m.
BIZKAR
25″78
Eneko Garmendia
15/11/2019 Gijon
25″78
Eneko Garmendia
15/11/2019 Gijon
26″41
Eneko Garmendia
16/11/2018 Bartzelona
27″62
Eneko Garmendia
24/6/2017 Azpeitia
29″20 M
Iosu Molinero
14/12/2013 Zarautz
31″80 (M)
Kaiet Agote
06/06/2015 Ordizia
100 m.
BIZKAR
55″58
Eneko Garmendia
16/11/2019 Gijon
55″58
Eneko Garmendia
16/11/2019 Gijon
57″51
Eneko Garmendia
17/11/2018 Bartzelona
58″45
Eneko Garmendia
2/7/2017 Urreta
1´00″47
Eneko Garmendia
27/11/2016 Irún
1´07″57
Gorka Duran
2/07/2017 Usabal
200 m.
BIZKAR
2´02″58
Eneko Barriola
24/04/2021 Gasteiz
2´05″50
Eneko Barriola
18/11/2018 Bartzelona
2´07″83
Unai Zubeldia
14/03/2021 Irun
2´09″90
Eneko Garmendia
1/7/2017 Urreta
2´12″83
Ander Arruabarrena
06/07/2013 Usabal
2´17″61
Ander Arruabarrena
15/12/2012 Irun
50 m.
BULAR
30″35
Ekaitz Privado
27/12/2009 Usabal
31″10 (M)
Igor Arrigain
31/05/2021 Usabal
31″21
Igor Arrigain
21/11/2020 Irun
32″66
Joanes Ruiz
21/11/2020 Irun
34″83
Igor Arrigain
03/02/2018 Azpeitia
35″50 (M)
Igor Arrigain
4/2/2017 Lasarte
100 m.
BULAR
1´05″39
Ekaitz Privado
29/12/2009 Ordizia
1´06″87
Igor Arrigain
25/04/2021 Gateiz
1´07″42
Joanes Ruiz
25/04/2021 Gasteiz
1´10″36
Igor Arrigain
29/12/2019 Ordizia
1´13″24
Igor Arrigain
01/07/2018 Ordizia
1´16″94
Igor Arrigain
21/6/2017 Usabal
200 m.
BULAR
2´23″62
Ekaitz Privado
26/12/2009 Usabal
2´25″13
Igor Arrigain
24/04/2021 Gateiz
2´26″95
Joanes Ruiz
24/04/2021 Gateiz
2´31″23
Joanes Ruiz
21/11/2020 Irun
2´42″37 (M)
Alex Perez
22/06/2013 Usabal
2´51″54
Igor Arrigain
1/7/2017 Usabal
100 m.
ESTILOS
59″03
Imanol Eceiza
24/04/2021 Gasteiz
59″53
Iosu Carrera
26/12/2009 Usabal
1´00″62
Unai Zubeldia
28/02/2021 Tolosa
1´03″03 (M)
Eneko Garmendia
30/12/2007 Hernani
1´06″03 (M)
Mattin Zubeldia
12/06/2021 Lasarte
1´08″98
Igor Arrigain
1/7/2017 Usabal
200 m.
ESTILOS
2´06″30
Iosu Carrera
29/12/2009 Majori
2´06″30
Iosu Carrera
29/12/2009 Majori
2´13″25
Unai Zubeldia
03/07/2021 Galdakao
2´18″06
Jokin Otaegi
12/4/2008 Mallorca
2´17″89
Ander Arruabarrena
07/07/2013 Usabal
2´27″10 (M)
Eneko Garmendia
11/06/2015 Irun
400 m.
ESTILOS
4´37″67
Iosu Carrera
16/12/2012 Irun
4´41″40
Igor Arrigain
24/04/2021 Gasteiz
4´46″78
Iñaki Carrera
27/12/2009 Usabal
5´00″58
Xabier Beitia
07/07/2013 Usabal
5´04″77 (M)
Mattin Zubeldia
19/06/2021 Usabal
5´28″19 (M)
Ander Arruabarrena
28/04/2012
4×50 m.
LIBRE
1´33″39
16/12/2012 Irun
4X100 m.
LIBRE
3´26″27
24/04/2021 Gasteiz
Kepa, Eneko G.
Imanol, Eneko B.
4X50 m
ESTILOS
1´44″15
26/11/2016 Irún
Imanol, Jon Azpiazu
David, Iosu
4X200 m.
LIBRE
7´49″18
30/11/2019 Irun
Eneko G., Eneko B.
Beñat B., Beñat U.
4X100 m.
ESTILOS
3´51″75
25/04/2021
 Eneko G., Igor
Markel G., Kepa

mutilak 50 metroko igerilekuan

PROBA ABSOLUTUA 17 URTE 16 URTE 15 URTE 14 URTE 13 URTE
50 m.
LIBRE
24″42
David Rodriguez
4/7/2014 Gasteiz
24″55
Kepa Oiartzun
14/7/2016 Palma
24″99
Kepa Oiartzun
5/8/2015 Sabadell
25″63
Kepa Oiartzun
26/7/2014 Barcelona
25″51
Jokin Otaegi
29/7/2007 Madrid
28″65
Ekain Agote
6/7/2012 Cadiz
100 m.
LIBRE
53″38
Iosu Carrera
18/7/2009 Ourense
53″38
Iosu Carrera
18/7/2009 Ourense
54″49
Kepa Oiartzun
26/2/2015 Cadiz
55″96
Eneko Garmendia
27/7/2017 Málaga
56″22
Jokin Otaegi
30/07/2007 Madrid
58″40
Jokin Otaegi
29/6/2006 Alicante
200 m.
LIBRE
1´58″33
Eneko Garmendia
09/04/2019 Sabadell
1´58″33
Eneko Garmendia
09/04/2019 Sabadell
2´01″14
Eneko Garmendia
02/06/2018 Paco Yoldi
2´03″36
Eneko Garmendia
21/3/2017 Gijon
2´02″30
Jokin Otaegi
31/7/2007 Madrid
400 m.
LIBRE
4´16″66
Eneko Garmendia
12/07/2019 Gasteiz
4´16″66
Eneko Garmendia
12/07/2019 Gasteiz
4´20″21
Eneko Garmendia
28/07/2008 Madrid
4´27″26
Eneko Garmendia
6/6/2017 Tarbes
4´34″83
Ander Arruabarrena
30/6/2013 Paco Yoldi
800 m.
LIBRE
9´11″36
Aritz Arrizabalaga
16/03/2019 Iruña
9´20″75
Elur Urkola
07/03/2021 Amaya
10´10″36
Xabier Beitia
29/6/2013 Paco Yoldi
9´40″01
Ander Arruabarrena
29/6/2013 Paco Yoldi
1500 m.
LIBRE
17´24″92
Aritz Arrizabalaga
01/06/2019 Donostia
17´42″17
Aritz Arrizabalaga
24/06/2018 Gasteiz
19´06″50
Xabier Beitia
29/6/2013 Paco Yoldi
18´12″70
Ander Arruabarrena
29/06/2013 Paco Yoldi
50 m.
TXIMELETA
26″45
David Rodriguez
5/7/2014 Gasteiz
27″30
Jokin Otaegi
23/7/2010 Picornell
26″89
Markel Garmendia
06/06/2021 Paco Yoldi
27″72
Markel Garmendia
29/12/2020 Paco Yoldi
29″30
Markel Garmendia
16/06/2019 Pau
31″84
Ekain Agote
6/7/2012 Cadiz
100 m.
TXIMELETA
59″23
Markel Garmendia
06/03/2021 Malaga
59″27
Eneko Garmendia
30/06/2019 Madrid
58″49
Markel Garmendia
22/05/2021 Gijón
1´00″43
Markel Garmendia
29/12/2020 Paco Yoldi
1´02″96
Markel Garmendia
19/07/2019 Tarragona
1´07″31
Ekain Agote
6/7/2012 Cadiz
200 m.
TXIMELETA
2´19″12
Markel Garmendia
07/03/2021 Malaga
2´19″59
Eneko Garmendia
13/07/2019 Gasteiz
2´15″46
Markel Garmendia
23/05/2021 Gijón
2´29″14
Julen Urretabizkaia
29/06/2013 Paco Yoldi
2´22″55
Markel Garmendia
20/07/2019 Tarragona
50 m.
BIZKAR
26″96
Eneko Garmendia
03/08/2019 Terrassa
26″96
Eneko Garmendia
03/08/2019 Terrassa
27″73
Eneko Garmendia
15/04/2018 Tarbes
28″58
Eneko Garmendia
6/5/2017 Tarbes
29″49
Eneko Garmendia
29/12/2016 Donostia
33″49
Ekain Agote
6/7/2012 Cadiz
100 m.
BIZKAR
57″89
Eneko Garmendia
04/08/2019 Terrassa
57″89
Eneko Garmendia
04/08/2019 Terrassa
1´00″04
Eneko Garmendia
27/07/2018 Madrid
1´01″37
Eneko Garmendia
28/7/2017 Malaga
1´03″24
Eneko Garmendia
29/12/2016 Donostia
1´08″79
Ekain Agote
7/7/2012 Cadiz
200 m.
BIZKAR
2´10″93
Eneko Barriola
06/08/2019 Terrassa
2´11″70
Eneko Garmendia
06/08/2019 Terrassa
2´14″86
Unai Zubeldia
06/03/2021 Malaga
2´17″95
Eneko Garmendia
21/3/2017 Gijon
2´15″72
Ander Arruabarrena
12/7/2013 Manresa
2´24″23
Ander Arruabarrena
6/7/2012 Cadiz
50 m.
BULAR
30″89
Ekaitz Privado
16/7/2009 Ourense
32″03
Igor Arrigain
05/06/2021 Paco Yoldi
33″16
Joanes Ruiz
23/05/2021 Gijón
34″01
Joanes Ruiz
29/12/2020 Paco Yoldi
35″47
Alex Perez
29/06/2013 Paco Yoldi
100 m.
BULAR
1´10″95
Iosu Carrera
27/3/2010 Paco Yoldi
1´11″85
Igor Arrigain
23/05/2021 Gijón
1´11″57
Joanes Ruiz
06/06/2021 Paco Yoldi
1´15″25
Joanes Ruiz
29/12/2020 Paco Yoldi
1´18″15
Alex Perez
12/07/2013 Manresa
200 m.
BULAR
2´34″38
Beñat Urruzola
17/03/2018 Amaya
2´36″00
Igor Arrigain
22/05/2021 Gijón
2´37″81
Joanes Ruiz
05/06/2021 Paco Yoldi
3´04″83
Joanes Zubeldia
02/06/2018 Paco Yoldi
2´53·05
Alex Perez
13/07/2013 Manresa
200 m.
ESTILOS
2´12″33
Iosu Carrera
18/7/2009 Ourense
2´12″33
Iosu Carrera
18/7/2009 Ourense
2´21″11
Unai Zubeldia
06/06/2021 Paco Yoldi
2´25″34
Unai Zubeldia
29/12/2020 Paco Yoldi
2´23″50
Ander Arruabarrena
12/07/2013 Manresa
400 m.
ESTILOS
4´47″56
Iñaki Carrera
31/03/2012
4´53″90
Igor Arrigain
05/06/2021 Paco Yoldi
5´04″87
Iosu Carrera
31/7/2008 Reus
5´14″12
Xabier Beitia
29/06/2013 Paco Yoldi
5´08″87
Ander Arruabarrena
29/06/2013 Paco Yoldi
5´25″60
Ander Arruabarrena
7/7/2012 Cadiz
4X50 m.
LIBRE
1´36″70
27/6/2015 Gasteiz
4X100 m.
LIBRE
3´38″32
28/6/2015 Gasteiz
4X50 m.
ESTILOS
1´52″04
25/6/2016 Gasteiz
 Imanol, Jon Ander
Iñaki, Kepa
4X200 m.
LIBRE
8´10″33
23/7/2010
Picornell
4X100 m.
ESTILOS
4´07″99
1/7/2012 Gasteiz

X